Wszystkich Świętych – informacje praktyczne (krakow.pl)

30 października 2023

Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy, informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, a także orientacyjne plany nekropolii. Zachęcamy do zapoznania się z naszym świątecznym informatorem.

Komunikacja miejska:

Ze względów bezpieczeństwa oraz licznych ograniczeń w ruchu pojazdów w rejonach cmentarnych, sugerujemy korzystanie z komunikacji miejskiej.

Uwaga! W tym roku w związku z budową trasy S7 nie da się dojechać tramwajem bezpośrednio do cmentarza Grębałów. Tramwaje linii nr 1 i 5 dojeżdżają do przystanku „Wańkowicza”. Osoby, które będą chciały dojechać do tego cmentarza, będą miały do dyspozycji aż 15 linii autobusowych.

W rejonie cmentarzy Grębałów, Prądnik Czerwony oraz cmentarza Rakowickiego inspektorzy ruchu będą rozdawać ulotki z trasami linii dodatkowych oraz udzielać informacji.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

W związku z wprowadzanymi czasowymi zmianami w organizacji ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do oznakowania oraz sygnałów i poleceń wydawanych przez służby porządkowe.

Informacje praktyczne:

Orientacyjne plany cmentarzy [do pobrania w formacie PDF]:

Wydarzenia kulturalne:

Pozostałe informacje: